E-R: 12:00-15:00

Järgmine röst: 15.07

Helista meile:  +372 559 312 88

Ventus kohvi röstikoda

Vormista tellimus
Ostukorv
00€

Ostukorv

Kuidas me töötame?

Kohvi röstime ja tarne päeval.
Sisesta tellimus meie kodulehel ja värskelt röstitud kohvi sinu käes

Ventus

Ettevõtte ajalugu

Ventuse ajalugu algab 2005. aastast, kui meie ettevõtte esindajad hakkasid tegelema toore rohelise kohvi ja kakaoubade müügiga

Olles saanud hea impordi-ekspordikogemuse ning tegeledes ettevõttes Ventus Logistics näidiste valikuga, transpordi ja ladustamisega ning omandades töövõtetealase kogemuse, tekkis 2011. aastal idee röstida kohvi Tallinnas.

Kirglike kohvikummardajatena röstisime alguses hobikorras väiksemaid koguseid endale ja sõpradele. Pärast äärmiselt positiivse tagasiside saamist võeti 2012. aastal vastu otsus asutada ettevõte Ventus Roasting OÜ. Pärast Saksa röstimisseadme PROBAT 12 type 1 ostmist, paigaldamist ja seadistamist saadeti meie personal röstimiskoolitusele seadme tootja juurde Saksamaale. Varsti pärast seda registreeriti Ventuse kaubamärk GOURMET KOHVI RÖSTIKODA.

2014. aasta suvel avati kohvik koos röstikojaga Tallinna külje all, Lool, aadressil Saha tee 9b.

2015. aasta suvel organiseeriti mugav kohvi tellimise ja kohaletoimetamise teenus üle kogu Eesti meie internetipoe www.ventus.ee vahendusel.

Ventus

Miks Ventus?

Meie ettevõtte põhimõtteks on kasutada vaid klassikalisi kohviubade röstimise ja valmistamise viise

Uute maade avastamine oli stiimuliks uute kaubateede arendamisele, mida mööda hakati Vanasse Maailma toimetama ennenägematuid kaupu.

Aastasadu on kaupmeestele nende teekonnal abiks olnud tuuled, tänu millele sai Euroopa 16.–17. sajanditel tunda kohvi maitset.

Ventus (lad k - tuul) tarnib Teile kaugetes kõrgmäestikes asuvatest istandustest valitud araabikasorte ning röstib oad hoolikalt Eestis. Meie ettevõtte poliitikaks on kasutada vaid klassikalisi kohviubade röstimise ja valmistamise viise.

Probat

Kohvi röstimise seadmed

Ventus Roasting kasutab Saksa seadet «PROBAT 12 type 1»

Ettevõte PROBAT tarnib oma seadmeid juba kümneid aastaid üle kogu maailma ning on maailmas kohviröstimise masinate ja seadmete turuliider. PROBATile kuulub selles turusegmendis enam 50%-line osa. Alates asutamisest 1868. aastal tegeletakse seadmete väljatöötamise, valmistamise ning turundamisega toore kohvi töötlemisel röstitud kohviks.

Rösteri Probat 12 peamiseks eeliseks on ubade ühtlane segamine röstivas trumlis, mis muudab ubade röstimiskvaliteedi ühtlaseks. Samuti võimaldab Probat 12 kiiresti ja puhtalt eraldada kohvioad kestadest.

Põletusseadmed on otsustava tähtsusega aroomi väljaarenemisel kohviubades.